čo sa za tým skrýva

Myšlienka, ktorá vám nedá spať a neustále vás pokúša, nakoniec sa jej poddáte a necháte sa unášať, potom už to ide to samo......

Disciplína je spojená s istým množstvom námahy a odriekania. Je to o to ťažšie, že vediete sám seba, nikto nad vami nestojí a nerozkazuje. Šéfujete si sám sebe. Niekto si povie, super, čo lepšie môže byť, aj ja som si to myslela, ale zrazu zistíte, že všetko závisí len a len na vás, každá chyba vás niečo stojí, nedá sa na nikoho a nič vyhovoriť, ste tu len vy a vaša tvorba do ktorej vkladáte kus seba.
 
a teraz postupne:
  • formality: založenie (získanie) živnosti je jednou zo základných podmienok prevádzkovania podnikania na Slovensku, takže vybavenie všetkých povolení + odvody a platby ktoré súvisia s podnikaním.
  • dielňa: vytvorenie a zariadenie dielne a všetko s tým spojené  (šijací stroj a milión pomôcok k nemu, pravítka, nožnice, rezačky, žehlička, ceruzky, ihly, pätky........ látky, čipky, stuhy, výplne.... a množstvo iného materiálu). Tie drahšie veci : PC, tlačiareň, fotoaparát.
  • tvorenie: materiál použitý na výrobu produktu je tá menšia časť nákladov. To, čo skutočne robí náklady je práca okolo. Prvá samotná myšlienka, hľadanie inšpirácií, premýšľanie nad realizáciou, hľadanie vhodných a výhodných materiálov. Nasleduje samotná realizáciu, ktorá sa mi väčšinou na prvý pokus nepodarí..... druhý, tretí pokus a už to fičí, ak som spokojná prichádza fotenie, fotka by mala zaujať nielen samotných produktom, ale aj celkovým dojmom, ďaľší krok je reklama, zviditeľnenie a vloženie do e-shopu.
  • reklama: dať o sebe vedieť, názov, označenia, logo, domény, internetová stránka, vizitky, etikety.........
 
... a samotná duša...
 
Ručná práca je práca na plný úväzok, tvorivá práca si to jednoducho vyžaduje, neustále premýšľanie, plánovanie, hľadanie...
pre všetkých kreatívnych ľudí je to daň za to, že robíme to, čo nás baví.

kontakt

+421 903 600 200
ahoj@odkatky.sk
>>>

doprava a platba

>>>